دانلود پایان نامه ارشد

عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه تاثیر تبادل اطلاعات و تورش های رفتاری در تبیین رفتار توده ای مطالعه موردی سهامداران استان زنجان

قسمتی از متن پایان نامه :

انواع اطلاعات موجود در بازار سهام

اطلاعات دربرگیرنده دانسته یا دسته‌ای از دانسته‌ها می باشد که در مواقع لزوم شخص را وادار به تغییر موضوع، عقیده و تصمیم‌ یا تجدیدنظر در تصمیم‌گیری می کند.[1] (سازمان بورس اوراق بهاءدار تهران، ۱۳۷۸، ص ۱۸)[2]

اطلاعات در بازار سهام می‌تواند به دو گروه تقسیم گردد: گروه اول اطلاعات مربوط به شرکت‌ها می باشد که در ارزیابی سهام مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد و عبارتند از:

1)گزارش سالیانه شرکت‌ها به بورس و اوراق بهادار شامل صورت‌های مالی حسابرسی شده، افشای اطلاعات در مورد وضعیت تجاری، محصولات تولیدی، بازار فروش محصولات، توسعه یا توقف خط تولید، فروش و هزینه‌های خطوط تولید، سرمایه‌گذاری در کارخانه و تجهیزات، عملیات خارجی، اندازه و انواع بدهی‌های معوقه، شرکت‌های نابغه تحت تملک، قیمت تمام شده اموال، ماشین‌‌آلات و تجهیزات و استهلاک انباشته آنها و تجزیه و تحلیل‌های مدیریت از وضعیت مالی شرکت.

2) گزارش ۳ ماهه شرکت‌ها به کمیسیون بورس و اوراق بهاءدار، این گزارش شبیه گزارش سالیانه، اطلاعاتی در مورد وضعیت مالی شرکت ارائه می کند. اما تفاوتی که با گزارش سالانه دارد این می باشد که اطلاعات برای یک دوره سه ماهه گزارش می گردد و حسابرسی نیز نمی‌گردد.

3) گزارش هرگونه رویداد با اهمیتی که می‌تواند بر ارزش‌ اوراق بهاءدار شرکت تأثیر بگذارد این گزارش بایستی ظرف ۱۵ روز بعد از رویداد به کمیسیون بورس و اوراق بهاءدار ارائه گردد این رویداد مهم معمولاً قبلاً توسط مطبوعات به عموم اعلام می‌شده می باشد.

4) اعلامیه پذیره‌نویسی [3]شرکت‌هائی که برای اولین بار قصد عرضه سهام به عموم دارند.

گروه دوم اطلاعات مربوط به شاخص‌های بازار سهام، مانند حجم معاملات قیمت‌های اولیه و نهائی سهام در معاملات و فروش‌های عمده می باشد. (همان منبع)

[1] Decision

[2] www.tse.ir

[3] Prospectus

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1-4-1- اهداف علمی

  • مطالعه تاثیرعدم اطمینان محیطی بر تبادل اطلاعات میان سهامداران.
  • مطالعه تاثیر مشخصات شناختی سهامداران بر تبادل اطلاعات میان آنها.
  • مطالعه تاثیر تبادل اطلاعات میان سهامداران بر تورش رفتاری.
  • شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

  • مطالعه تاثیر تورش های رفتاری سهامداران بر رفتار توده ای آنها.

1-4-2- اهداف کاربردی

با در نظر داشتن اینکه هدف اصلی این پژوهش مطالعه تاثیر تبادل اطلاعات و تورش های رفتاری در تبیین رفتار توده ای می باشد. لذا نتایج پژوهش حاضر می تواند مورد بهره گیری تمامی سهامداران، سرمایه گذاران، دولت، اعتباردهندگان و صندوق های سرمایه گذاری، موسسات مالی و اعتباری واقع بشود. همچنین جامعه علمی و پژوهشی کشور می تواند از نتایج این پژوهش بهره مند گردد .

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : مطالعه تاثیر تبادل اطلاعات و تورش های رفتاری در تبیین رفتار توده ای مطالعه موردی سهامداران استان زنجان  با فرمت ورد